Aktualności

Bez względu na to, czy potrzebujesz pojazdu serwisowego do konserwacji, przenośnego warsztatu na placu budowy czy efektywnego sprzętu ogrodniczego i do kształtowania krajobrazu, firma Bott GmbH & Co. KG będzie prezentować odpowiednie rozwiązania mobilne dla różnych sektorów na tegorocznych targach RATL (RecyclingAKTIV & TiefbauLIVE) w Karlsruhe w Niemczech.

Firma wraz ze swoimi rozwiązaniami z których oczywiście korzystamy przy projektach zabudowy samochodowej, będzie dostępna na stoisku F404, znajdującym się w wielofunkcyjnej przestrzeni P3.

Praktyczne wnętrze

Mercedes-Benz Sprinter został wyposażony w specjalne narzędzia mające na celu ułatwienie przeglądu obszaru załadunku, a tym samym zwiększenie wydajności i jakości pracy. Narzędzia oraz drobne elementy można porządkować w specjalnych pojemnikach bottBox, szufladach z przegrodami oraz Systainerach³. W celu przymocowania dużych urządzeń i komponentów w różnych miejscach w ładowni, zastosowano różne punkty mocowania ładunku, w tym również drążki kierownicze, które zapewniają bezpieczny transport nawet nieporęcznych towarów. Dodatkowo, pojazd pełni także funkcję mobilnego warsztatu, umożliwiając późniejszą obróbkę komponentów. Aby to umożliwić, wyposażono go w stoły warsztatowe z imadłem, zasilaczem 230V oraz rozbudowanym oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym.

 

Systemy ładowania sprzętu

Współpracując ze STIHL, firma opracowała systemy przeznaczone dla przyjaznego dla środowiska ogrodnictwa i kształtowania krajobrazu, które można zastosować w furgonach i pojazdach z platformą. W pierwszym przypadku ładowarki do akumulatorów z systemu STIHL AP zostały zintegrowane z wyposażeniem pojazdu, zapewniając możliwość zaplanowania rozmieszczenia osprzętu i akcesoriów zgodnie z potrzebami. Do użytku na płaskich platformach, ładowarki zostały zamontowane w aluminiowej skrzyni, która została umieszczona w obszarze załadunku. Skrzynia ta może być wyposażona w różne opcje ładowania oraz zapewnia dużą ilość miejsca do przechowywania urządzeń i akcesoriów. Wszystkie te rozwiązania charakteryzują się ochroną akumulatorów przed uszkodzeniami transportowymi, warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Ponadto, dzięki zastosowaniu jednego kabla zasilającego, można zminimalizować nakład pracy związany z zarządzaniem ładowaniem wszystkich akumulatorów. Firma prezentuje bott vario3 powered by STIHL van racking w Fordzie Transicie, natomiast bottTainer powered by STIHL platforma skrzyniowa może być prezentowana jako osobny eksponat na stoisku.