Aktualności

Przedstawiamy najnowsze rozwiązanie firmy bott umożliwiające zarządzanie ładowaniem akumulatorów w samochodach dostawczych. Nowa propozycja, o nazwie bott vario3 powered by STIHL, została specjalnie stworzona z myślą o klientach z branży ogrodniczej i architektury krajobrazu, a także przedsiębiorstwach komunalnych. Projekt został opracowany we współpracy z ANDREAS STIHL AG & Co. KG.

Nowe rozwiązanie ma na celu znaczne przyspieszenie i ułatwienie zarządzania ładowaniem narzędzi akumulatorowych przeznaczonych dla profesjonalistów. Dzięki temu obie firmy chcą uczynić pracę w ogrodzie oraz kształtowanie krajobrazu bardziej opłacalnym, a także cichszym i bezemisyjnym.

Projekt i wyposażenie

bott vario3 powered by STIHL to nowoczesne wyposażenie pojazdów, które zastąpiło bottTainera powered by STIHL dostępnego od początku 2022 roku. Zaprojektowany do montażu na pojazdach z płaską podłogą i jest konfigurowalny zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. Wyposażenie zawiera ładowarki z systemu STIHL AP, które są zintegrowane z pojazdem. W zależności od konfiguracji, w przestrzeni ładunkowej można umieścić od 4 do 56 gniazd na akumulatory. Dodatkowo, wygląd pozostałych elementów wyposażenia jest również dostosowywany do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu pojazd może być dostosowany do przewozu różnego rodzaju sprzętu, materiałów eksploatacyjnych lub akcesoriów, takich jak plecakowe akumulatory AR.

W zewnętrznej powłoce pojazdu znajduje się podajnik służący do ładowania akumulatorów. Kiedy kabel ładowania jest podłączony do gniazda Schuko lub CEE, zasilanie jest automatycznie kierowane do wszystkich wbudowanych ładowarek. System inteligentnie zarządza przepływem energii elektrycznej, aby akumulatory były szybko gotowe do użycia. To szczególnie przydatne, gdy pojazd jest podłączany do sieci na noc lub podczas pracy, jeśli taka opcja jest dostępna.