Aktualności

Na  targach bauma 2022 marka bott mogła przedstawić szerokie spektrum produktów i usług skierowanych do branży budowlanej, ogrodniczej oraz architektury krajobrazu. Oferta ta składała się z rozwiązań z zakresu inżynierii lądowej, maszyn budowlanych oraz usług serwisowych. Poniżej znajduje się podsumowanie udziału w tej prestiżowej imprezie branżowej.

Odwiedzający targi mogli zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny botaniki, które prezentowane były na trzech różnych stoiskach. Celem obecności botta było skierowanie oferty do szerokiej grupy interesariuszy związanych z branżą: inżynierii lądowej, budowlaną, ogrodniczą oraz architekturą krajobrazu, a także do firm zajmujących się serwisowaniem maszyn budowlanych. Jeśli nie miałeś okazji odwiedzić tegorocznej edycji Bauma 2022, zapraszamy do zapoznania się podsumowaniem eksponowanych naszych rozwiązań w zabudowach samochodowych.

Swobodnie dostępna przestrzeń magazynowa dla budownictwa i inżynierii lądowej
Projekt otwarty MAN TGE marki bott jest przeznaczony do wsparcia dziedzin inżynierii strukturalnej oraz cywilnej. W jego skład wchodzi pojazd z płaską podłogą, na którym zamontowano trzy skrzynie bottTainer. Są one oparte na lekkiej, ale bardzo stabilnej konstrukcji aluminiowej. Każda z nich ma podzieloną pojemność, co pozwala na transport mniejszych części zamiennych, narzędzi, sprzętu oraz materiałów pomocniczych. Skrzynie te również posiadają szuflady o różnych rozmiarach, bottBoxy jako pojemniki na drobne części oraz półki. Bramy rolowane zabezpieczają przechowywane przybory przed wiatrem, deszczem oraz kradzieżą. Narzędzia, takie jak łopaty, miotły czy szpadle mogą być przechowywane na kratach platformy za kabiną kierowcy. Przestrzeń pomiędzy skrzynami bottTainer jest również idealna do przechowywania materiałów budowlanych, maszyn oraz urządzeń

Mobilna konserwacja sprzętu ciężkiego
Specjalnością wyposażonego przez nas, przedłużonego Mercedesa-Benz Sprintera jest serwisowanie maszyn budowlanych. Z tyłu pojazdu znajduje się żuraw obrotowy, który umożliwia łatwe załadunki i rozładunki ciężkich części zamiennych. W komplecie znajduje się także rozkładany stół warsztatowy z imadłem oraz podpora na drodze dla zwiększenia stabilności podczas prac. W pojeździe zamontowano agregat prądotwórczy oraz kompresor, co pozwala na korzystanie z wysokowydajnych narzędzi pneumatycznych. W przestrzeni ładunkowej znajduje się także wyposażenie bott vario3, pozwalające na szybkie i łatwe zabezpieczenie dużych części oraz urządzeń. Pojazd posiada także powierzchnię roboczą na stronie pasażera, która pozwala na prace chronione przed warunkami atmosferycznymi.

Warsztat w kontenerze
Jeśli cenisz sobie stabilność warsztatu stacjonarnego, ale chcesz skorzystać z mobilności, rozwiązaniem jest kontener z odpowiednim wyposażeniem. Jego wymiary wynoszą 226 cm x 220 cm x 244 cm, co pozwala na jego przemieszczanie za pomocą dźwigu lub wózka widłowego. Wewnątrz znajdują się szuflady, miejsce na walizki Systainer³ oraz schowki różnej wielkości. Stół roboczy jest przestronny i oświetlony przez lampy sufitowe. Gniazda 230 V oraz perforowane płytki do mocowania różnych uchwytów pozwalają na elastyczną pracę. Kontener jest wyposażony w zewnętrzny zasilacz.

Pojazdy skrzyniowe i platformowe wyposażone w urządzenia do pielęgnacji ogrodów i krajobrazu
Na tegorocznych targach Bauma zaprezentowano dwa innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla branży ogrodniczej oraz architektury krajobrazu. Wspólnie z firmą STIHL, pokazano jak bezpiecznie przechowywać i ładować do 56 akumulatorów z systemu STIHL AP w samochodzie dostawczym. Ładowarki są zintegrowane z wyposażeniem pojazdu bott vario3, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i metod pracy. Jednym kablem można naładować wszystkie akumulatory poprzez zewnętrzne zasilanie w pojeździe. Dzięki temu, zawsze wiadomo gdzie znajdują się akumulatory, a po zakończeniu pracy, proces ładowania jest łatwy i szybki.