Aktualności

W dniach od 8 do 12 września 2021 r. na targach NordBau w Neumünster firma bott zaprezentuje interesujące nowości w zakresie wyposażenia pojazdów dla ogrodników, architektów krajobrazu i branży budowlanej. Na stoisku S730, strefa zewnętrzna -południowa, odwiedzający znajdą nowe, innowacyjne rozwiązanie do przechowywania i ładowania akumulatorów maszyn na płaskiej platformie. Dzięki bott, wszystkie cenne urządzenia są starannie i bezpiecznie przechowywane.

Przechowywanie i ładowanie akumulatorów na płaskiej platformie

Solidny BottTainer jest wszechstronnym rozwiązaniem dla płaskiej platformy. Porządkuje sprzęt i chroni jego zawartość przed brudem, wodą i kradzieżą. Solidna rama i panele boczne wykonane z ocynkowanej blachy stalowej oraz dodatkowo wzmocnione krawędzie sprawiają, że jest on wyjątkowo trwały. Liczne możliwości podziału przestrzeni magazynowej za pomocą szuflad, bottBoxów lub Systainerów spełnią każde indywidualne życzenie.

Moduły bottTainer to jednak znacznie więcej niż tylko element do organizacji i zabezpieczenia ładunku. bott oferuje nowe, unikalne rozwiązanie do zbiorczego ładowania akumulatorów w maszynach, które się w nim znajdują. Wspólnie z firmą STIHL opracowaliśmy nowe elementy bottTainer, w których zintegrowane są ładowarki do akumulatorów STIHL. Umieszczenie ładowarek na szufladzie ułatwia ergonomiczny dostęp z zewnątrz. bottTainer ze zintegrowanym zarządzaniem ładowaniem jest dostępny w trzech wersjach dla 8, 16 lub 28 baterii.

Baterie do maszyn są przechowywane w bezpieczny, czysty i suchy sposób w pojemniku bottTainer. Po zakończeniu pracy ładowarki są zasilane centralnie przez zewnętrzny zasilacz. System zarządzania ładowaniem zapewnia pewne ładowanie wszystkich akumulatorów jednocześnie, bez konieczności pracochłonnego podłączania każdej ładowarki z osobna do własnego gniazdka. System monitorowania przewodów ochronnych (PRCD-S) zapewnia niezbędne bezpieczeństwo, aby w przypadku uszkodzenia przewodu lub połączenia nie doszło do obciążenia obudowy bottTainer. W ten sposób wszystkie akumulatory potrzebne do codziennej pracy są zawsze ładowane w tym samym czasie – a przede wszystkim bezpiecznie – i są gotowe do ponownego użycia następnego dnia.

Wyposażenie pojazdów na plac budowy

Dzięki szczególnie niskiej masie własnej i solidnej konstrukcji, bott vario3 jest idealnym towarzyszem na placu budowy. Aluminiowe wyposażenie pojazdu porządkuje sprzęt i zabezpiecza ładunek. W ten sposób zapewnia wydajność w codziennym użytkowaniu. Na przykładzie Mercedes-Benz Sprinter i Renault Kangoo, firma bott zademonstruje na targach NordBau, jak na wiele sposobów można perfekcyjnie skonfigurować wyposażenie pojazdu w zależności od potrzeb. Misternie wykonane profile tłoczone tworzą filary nośne wnętrza i sprawiają, że jest ono lekkie i równie bezpieczne jak nigdy dotąd. W przypadku kolizji, niezawodnie pochłaniają ogromne siły.

Dzięki przemyślanym wymiarom systemowym, wyposażenie pojazdu bott vario3 oferuje szeroki zakres możliwości konfiguracji. W ten sposób sprzęt może być optymalnie rozmieszczony i bezpiecznie przechowywany. Dodatkowe elementy, takie jak przystawka do dźwigu lub zasilanie z praktycznym generatorem pod podłogą, uzupełniają wyposażenie pojazdu o wszystko, co jest niezbędne do samodzielnego użytkowania na placu budowy.

Systainer³

Walizki serwisowe Systainer³ to znacznie więcej niż zwykła skrzynka narzędziowa. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów jest to jedyny w swoim rodzaju system transportowy. Został on opracowany przez Festool i TANOS wspólnie z bottem, aby zaoferować użytkownikowi jak najwięcej korzyści w codziennym użytkowaniu. Maszyny, narzędzia i materiały eksploatacyjne można bezpiecznie przechowywać w różnych wersjach Systainerów³, tak aby wszystko było szybko pod ręką. Na swoich szynach prowadzących jest on praktycznie i bezpiecznie zintegrowany z wyposażeniem pojazdu bott vario3. Szeroki zakres wymiarów i bogate wyposażenie dodatkowe, takie jak tablica na kółkach, mobilny warsztat i wiele innych, czynią z Systainera niezastąpionego towarzysza pracy.