Aktualności

Dr. Simone Brunner i jej mobilna stacja poboru próbek

W Badenii-Wirtembergii (Niemcy) stacjonuje pojazd Dr. Simone Brunner. Jest ona specjalistką w dziedzinie medycyny laboratoryjnej, mikrobiologii i epidemiologii zakażeń. Jej mobilna wersja stacji podróżuje po regionie w celu poboru próbek koronawirusa. Próbki pobierane są dwuetapowo, zabezpieczając pracowników laboratorium przed potencjalnym zarażeniem się od badanych. Wszystkie formalności pacjent załatwia przy jednym okienku pojazdu, po czym musi obejść busa i tam w drugim okienku jest pobierany wymaz z nosa za pomocą bagietki. Wymazy są pobierane, przechowywane i zabezpieczane dla transportu do laboratorium.

Do tego celu zabudowa została wyposażona w specjalne przygotowane rozwiązanie systemu bott vario3. Specjalna zabudowa samochodu dostawczego została przygotowana w odpowiedzi na wyzwanie związane z pandemią covid-19.

Pomysłodawcą projektu jest sama Pani Doktor Brunner.
Jak mówi:

„Dla mnie ten samochód był projektem z serca.
„W ten sposób możemy optymalnie wspierać nasz region w tych trudnych czasach. Dzięki szybkim testom i ocenie możemy skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Dzięki bott udało mi się bardzo dobrze zrealizować swoje pomysły dotyczące mobilnej stacji testowej. Konsultacja była doskonała i jestem bardzo zadowolona z usługi”

Wyposażenie stacji

Aby spełnić postawione sobie cele, Simone postawiła na Volkswagena Craftera. Został on wyposażony w zabudowę bott vario3. Aby środowisko pracy było odpowiednie, zainstalowano klimatyzację, która zapewnia stałą temperaturę we wnętrzu pojazdu. Do prawidłowej pracy komputerów, drukarek, mobilnego internetu trzeba było zapewnić stabilne zasilanie. Dzięki falownikowi i dodatkowemu zasilaniu zewnętrznemu, urządzenia i oświetlenie mogą pracować w sposób ciągły w trybie stacjonarnym, a także mobilnym. Dlatego próbki mogą być przechowywane w warunkach chłodniczych o każdej porze roku. W chłodniach może być przechowywane nawet 500 próbek.

Celem dezynfekcji pojazdu po użyciu, w miejscu pracy zainstalowano lampę UV-C. Dzięki niej miejsce pracy jest bardziej higieniczne.

Ponadto został wyposażony w kilka szuflad i szafek marki bott. Nie zabrakło także umywalki z ciepłą wodą.

Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu zabudowy samochodu wszystko ma swoje miejsce. Komputery, drukarki i czytniki kart ubezpieczeniowych umieszczone są na biurku a zestawy testowe i inne urządzenia w szafkach, szufladach i na półkach.

Dodatkowo na zewnątrz zamontowano rozkładaną markizę, aby zapewnić ochronę badanych czekających w kolejce, przed słońcem i deszczem.

Zabudowa bott vario3 zamontowana w VW Craft dla celów mobilnej stacji pobrań próbek koronawirusa posiada:

  • Możliwość przechowywania próbek w chłodnym i bezpiecznym miejscu, aby mogły dotrzeć do docelowej stacji analiz bez naruszeń,
  • Wyposażenie, które sprzyja przechowywaniu w sposób bezpieczny i stabilny niezbędnych urządzeń do pracy,
  • Miejsca, takie jak, szuflady, półki i szafki do przechowywania testów i dokumentów,
  • Przystosowane do obsługi pacjentów okienko z dwóch stron pojazdu,
  • Markizę do ochrony przed słońcem i deszczem.

Zabudowy samochodowe z systemem bott vario3

Systemy bott vario3 są kompleksowym dostawcą rozwiązań użytkowych pod zabudowy samochodowe wysokiej jakości. Zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni w praktycznie każdym dostępnym pojeździe, wraz z zabezpieczeniem ładunku.

Jako wieloletni partner firmy bott, zachęcamy zajrzeć do działu realizacje i podejrzeć nasze wykonania montażu systemów bott vario3.