AKCESORIA

BAGAŻNIKI DACHOWE

Bagażnik na dach samochodu – rodzaje produktów

W ofercie firmy Pronar znajdziesz dowolny rodzaj bagażników montowanych na dachu samochodu. Oprócz standardowych systemów nośnych, do których należą boxy dachowe, bagażnik na dachu może przyjmować formę stalowego kosza bagażowego, bagażnika na narty, uchwytów na rowery czy uchwytu kajakowego. Specjalistyczną formę poszerzenia przestrzeni ładunkowej w samochodzie stanowi bagażnik na rury, wykorzystywany przez firmy budowlane i montażowe. Warto mieć na uwadze, że każdy bagażnik na dach samochodu wymaga zastosowania stabilnej podstawy, mającej bezpośredni kontakt z powierzchnią dachu. Belki bagażnika bazowego muszą być dopasowane do konkretnego modelu pojazdu i ściśle pasować do kształtu karoserii.

Nie bez przyczyny to właśnie boxy dachowe zdominowały rynek bagażników montowanych na dachu. Oferują bowiem wiele zalet praktycznych i umożliwiają przewożenie rozmaitych ładunków bez narażenia ich na niekorzystne warunki atmosferyczne. Asortyment Pronar to odpowiedź na zróżnicowane potrzeby odbiorców, którzy poszukują produktów wytrzymałych i o dużej pojemności. Bagażnik na dachu o aerodynamicznym kształcie zmniejsza opory powietrza podczas jazdy, co ma bezpośrednie przełożenie na poziom zużycia paliwa. Dzięki dwustronnym zamkom bagażnik montowany na dachu zezwala na wygodny dostęp do umieszczonych wewnątrz przedmiotów.

» Czytaj więcej

Bagażnik dachowy na rury

Przewożenie przedmiotów o wydłużonym kształcie od zawsze sprawiało sporo problemów dla właścicieli aut osobowych lub dostawczych. Nieregularne wymiary przewodów, rur czy prętów wymagały często uchylania klapy bagażnika lub montowania ich bezpośrednio na dachu, przy pełnej ekspozycji na promienie słoneczne, deszcz, a przede wszystkim – niekontrolowane ruchy podczas jazdy. W ramach działalności firmy Pronar oferujemy skuteczną odpowiedź na tego rodzaju niedogodności. Jest nią bagażnik dachowy na rury w formie tuby, zaprojektowany do transportowania przedmiotów o długości do 3 metrów. Tuba dachowa gwarantuje bezpieczeństwo transportu i ochronę dla cennego załadunku. Specjalna konstrukcja zmniejsza hałas generowany przez strugi powietrza uderzające w bagażnik przy dużej prędkości pojazdu. Bagażnik na rury spełnia rygorystyczne kryteria zderzeniowe, testowane przy przeciążeniach osiągających 20 G.

Bagażnik na dach samochodu a bezpieczeństwo jazdy

Przemieszczanie się z bagażnikiem zamontowanym na dachu zmienia parametry aerodynamiczne samochodu i jego środek ciężkości, o czym należy pamiętać podczas wykonywania manewrów. Szczególnym zaskoczeniem mogą się okazać boczne podmuchy wiatru, które w wysokoprofilowych boxach na dach znajdują dodatkowego sprzymierzeńca w wytrąceniu pojazdu z toru ruchu. Nasze boxy dachowe i pozostałe rodzaje bagażników minimalizują ryzyko negatywnego wpływu na komfort jazdy, jednak nie zwalniają użytkownika z konieczności dostosowania prędkości do nowych warunków. Pamiętajmy, że dodatkowa masa wydłuża czas hamowania, a przesunięcie środka ciężkości powinno wzbudzić dodatkową czujność na zakrętach. W miarę możliwości bagażnik na dachu powinien być miejscem do przewożenia lekkich przedmiotów. Te najcięższe zalecamy umieszczać w jak najniższym punkcie względem nawierzchni drogi. Doświadczenia naszych klientów pokazują, że nie ma co się obawiać drastycznego zwiększenia zużycia paliwa. Optymalny projekt naszych bagażników sprawia, że z powodzeniem można je stosować w różnych warunkach, bez obaw o wzrost kosztów eksploatacji samochodu. Każdy bagażnik rekomendowany klientom musiał udowodnić swoją przydatność podczas tysięcy przejechanych kilometrów w różnych warunkach, dzięki czemu jesteśmy całkowicie pewni jego jakości i bezpieczeństwa. Prezentujemy kompletny zestaw bagażników dachowych, przystosowanych do pełnienia wielu funkcji. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy dostosują najlepsze rozwiązanie do modelu samochodu i docelowego przeznaczenia.