AKCESORIA

ZABEZPIECZENIE ŁADUNKU

Przygotowana w nieodpowiedni sposób przestrzeń ładunkowa w busie niesie poważne zagrożenie dla przewożonego ładunku. Przede wszystkim może spowodować uszkodzenie towarów, a także wnętrza pojazdu. Zdarzają się też sytuacje, w których niezabezpieczona podłoga do busa staje się przyczyną uszkodzenia zdrowia obsługi. Należy więc potraktować tę kwestię poważnie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów zabezpieczania ładunku – wszystkie są dostępne w naszej ofercie.

» Czytaj więcej

Sposoby na zabezpieczanie ładunków w transporcie drogowym

Ochrona ładunku zaczyna się od identyfikacji rodzaju przewożonego towaru oraz jego właściwości. Od tego zależy wybór narzędzi i metody zabezpieczenia. Najpowszechniejszym rozwiązaniem w tym zakresie jest mocowanie. Do tego niezbędne są np. pasy do zabezpieczania ładunku w transporcie. Tego typu osprzęt mocujący można zobaczyć w większości kompleksowo wyposażonych busów. Oprócz tradycyjnych pasów wykorzystuje się też odciągi łańcuchowe, liny, taśmy stalowe, siatki z odciągami oraz szyny przyłączeniowe.

Równie popularnym sposobem są mocowania blokowe. Wymagają one użycia materiałów sztauerskich w postaci poduszek powietrznych, ukośnych listw czy ram rozporowych. Takie zabezpieczenia ładunku w transporcie są niezwykle skuteczne, ale wymagają pewnej wprawy przy obsłudze. Dużo lepszym pomysłem są więc prostsze systemy, choć poduszki powietrzne z pewnością przydadzą się do ochrony pewnego typu towarów.

Nie można też zapomnieć o mniej rzucającym się w oczy rodzaju zabezpieczeń. Przy rozładunku i załadunku doskonale sprawdzi się mata antypoślizgowa, która nie tylko zapobiega upadkowi obsługi busa, ale też samoczynnemu przemieszczaniu się towarów. Środki do zabezpieczania ładunków w postaci ochraniaczy krawędzi, folii termokurczliwej lub listew kątowych też powinny zwrócić uwagę każdego, komu zależy na pełnej ochronie personelu oraz przewożonych produktów.

Akcesoria do zabezpieczenia ładunku w naszej ofercie

Posiadamy praktycznie wszystko, co jest niezbędne do zapewnienia całkowitej ochrony. Wliczają się w to takie akcesoria do zabezpieczenia ładunku jak:

  • pady do ochrony krawędzi,
  • pasy mocujące z hakiem i grzechotką lub zaciskiem,
  • zaczepy okrągłe,
  • szyny z profilem ochronnym,
  • siatki o ciasnych oczkach,
  • nieprzezroczyste plandeki,
  • uchwyty do narzędzi montowane na drzwiach,
  • uchwyty drabinowe,
  • zaciski napinające,
  • drążki rozprężne,
  • maty antypoślizgowe,
  • punkty mocowania,

oraz wiele innych. Część elementów można zakupić w specjalnie skomponowanych walizkach, które zawierają po kilkanaście produktów. Dzięki temu zabezpieczanie ładunków w transporcie drogowym staje się znacznie prostsze, a nawet tańsze. Na dodatek walizka o kompaktowych wymiarach pozwala na przechowywanie aktualnie niewykorzystywanych akcesoriów.

Zalety wykorzystania naszych pasów do zabezpieczania ładunku

Wszystkie dostarczane przez nas systemy wyróżniają się jakością. Do ich produkcji używane są bowiem wysokogatunkowe materiały: przede wszystkim aluminium, stal oraz różnego rodzaju tworzywa sztuczne. W efekcie akcesoria do zabezpieczania ładunku są w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia, co zwiększa ich przydatność w tym zakresie. Są też trudne do uszkodzenia w celowy sposób, a więc pełnią też funkcję zabezpieczającą przed kradzieżą (jak np. nieprzezroczyste plandeki).

Kolejną ważną zaletą jest prostota obsługi. Po zamontowaniu systemów korzystanie z nich nie powinno stanowić żadnego problemu. Zabezpieczanie ładunku nie pozostawia w związku z tym żadnego miejsca na błąd. Ponadto przyspiesza to przygotowanie towarów do podróży.

Indywidualnie dostosowana zabudowa podłogi w busie

Wszystkie akcesoria oraz całościowe systemy można dowolnie wybierać, aby skompletować zestaw, który najlepiej sprawdzi się w danym pojeździe. Nie trzeba więc kupować zestawu, w którym znajdują się nieprzydatne elementy. Zadbaliśmy o to, aby klienci otrzymywali wyłącznie to, czego rzeczywiście potrzebują. Systemy zabezpieczenia ładunku w transporcie mogą zawierać zupełnie inne akcesoria w porównywalnych modelach busów. Z przyjemnością doradzimy – na podstawie zaledwie kilku informacji na temat branży – które elementy powinny się znaleźć w doskonale wyposażonym busie przeznaczonym do przewozu ładunków i narzędzi.

Cena środków do zabezpieczania ładunków

Ponieważ pojazdy i potrzeby naszych klientów potrafią różnić się od siebie w bardzo znaczący sposób, proponujemy indywidualne rozliczenia. Pod uwagę przy wycenie bierzemy przede wszystkim wymiary powierzchni, liczbę elementów i akcesoriów, rodzaj wyposażenia oraz dostosowanie modeli do oczekiwań. Dzięki temu utrzymujemy wysoką konkurencyjność, a nasi klienci pewność, że zabudowa podłogi w busie oraz pozostałe produkty nie będą drogie.

Serdecznie zachęcamy wobec tego do współpracy ze specjalistami Pronar. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby otrzymać więcej informacji na temat tego, jak stworzyć profesjonalne zabezpieczenie ładunków w transporcie drogowym. Odpowiemy też na pytania związane z asortymentem.