AKCESORIA

OŚWIETLENIE STANOWISKA PRACY

Kompletne oświetlenie stanowiska pracy w ofercie firmy Pronar

Oferujemy kompletne systemy oświetleniowe w środowisku pracy, skierowane do warsztatów, hal produkcyjnych, oraz przestrzeni serwisowych. Rozwinięciem oferty Pronar staje się także oświetlenie do samochodu, sprawdzające się zarówno podczas prac serwisowych, jak i w codziennym użytkowaniu. Wnętrze pojazdów pełne jest miejsc ogarniętych przez ciemności, do których nie docierają fabryczne źródła światła. Dlatego przygotowaliśmy zestawy oświetlenia wewnętrznego, które znacznie zwiększają komfort pracy warsztatowej. W ofercie Pronar znajdują się m.in. lampki i szperacze na magnesie lub statywie, które świetnie sprawdzają się także jako oświetlenie wewnętrzne samochodu.

Oświetlenie na stanowisku pracy doczekało się regulacji prawnych, zawartych w normie PN-EN 12464-1: 2004. Zgodnie z jej zapisami, oświetlenie do pracy musi zapewniać optymalne natężenie i kierunkowość promieni świetlnych, rozkład luminancji czy właściwą temperaturę barwną światła wyrażoną na skali Kelwina. W naszym asortymencie zebraliśmy produkty oświetleniowe, które nie generują negatywnego wpływu na wzrok pracowników. Ich zadania skupiają się nie tylko wokół odpowiedniej iluminacji stanowiska pracy; oświetlenie w środowisku pracy powinno również redukować zmęczenie pracownika, stwarzając mu jak najlepsze warunki do realizacji zadań wzrokowych. Właściwe oświetlenie stanowiskowe pełni ważną funkcję w systemie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dobrze oświetlona płaszczyzna robocza ogranicza ryzyko popełnienia błędu i wspomaga koncentrację osób realizujących swoje czynności. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i słuchaniu opinii tysięcy klientów, stworzyliśmy asortyment produktów oświetleniowych o przekrojowym zastosowaniu. Z oferty Pronar korzystają nie tylko warsztaty samochodowe, lecz także inne podmioty świadczące usługi montażowe i serwisowe. Proponujemy wszelkiego rodzaju lampy natynkowe i sufitowe oraz punktowe źródła światła, do których należą wolnostojące lampy do warsztatu, halogeny czy kinkiety. Posiadamy również mocne oświetlenie stołowe w postaci opraw liniowych i plafonów, montowanych bezpośrednio nad stanowiskiem pracy. Nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać rodzaj oświetlenia do specyfiki danej przestrzeni.

» Czytaj więcej

Wydajne lampy do warsztatu i przestrzeni serwisowej

Oświetlenie do warsztatu przybiera dwojaką formę, w zależności od jego lokalizacji. System oświetlenia stacjonarnego skupia się na maksymalnej skuteczności świetlnej w odniesieniu do dużej przestrzeni, natomiast mobilne lampy warsztatowe mają na celu oświetlenie wybranych wycinków przestrzeni, co okazuje się niezbędne z punktu widzenia pojedynczych stanowisk pracy. Oświetlenie do warsztatu może być zasilane bezpośrednio z sieci lub za pomocą wbudowanego akumulatora. Wiele naszych produktów daje możliwość regulacji kąta świecenia, co dostarcza pożądanej elastyczności podczas codziennego użytkowania. W katalogu produktów Pronar zebraliśmy wyłącznie elementy oświetleniowe, które cieszą się nieposzlakowaną opinią na rynku. Wszystkie źródła światła posiadają w swojej konstrukcji mechanizmy zabezpieczające przed wilgocią, które wydłużają ich cykl życia i ograniczają ryzyko awarii. Materiał wykonania mobilnej lampy warsztatowej gwarantuje odporność na substancje chemiczne, takie jak oleje silnikowe, farby czy rozpuszczalniki. Ważną cechą lamp stosowanych w środowisku pracy pozostają ich dodatkowe akcesoria, ułatwiające zamocowanie w dowolnym miejscu. Oprócz rozwiązań statywowych, oświetlenie w ofercie Pronar posiada także zawieszki i magnesy, pozwalające na montaż źródła światła w trudno dostępnych miejscach pod maską samochodu.

Mocne oświetlenie wewnętrzne samochodu w warsztacie

Rozwinięciem asortymentu oświetlenia zewnętrznego w przestrzeni warsztatowej pozostaje oświetlenie wewnętrzne samochodu, które spełnia wiele funkcji. Z jednej strony poprawia bezpieczeństwo dla pracowników stacji serwisowych, którzy dokładnie widzą, gdzie mieszczą się poszczególne punkty montażowe. Z drugiej strony, mobilne lub stacjonarne oświetlenie umieszczone w środku pojazdu znacznie przyspiesza prowadzone prace i poprawia komfort specjalisty. Rekomendujemy wyłącznie sprawdzone rodzaje źródeł światła, dostosowane do specjalistycznych czynności. Dokonując zamówienia na oświetlenie wewnętrzne samochodu w firmie Pronar, zyskujesz gwarancję jakości, wydajności i bezawaryjności. Prezentujemy rozwiązania, które udowodniły swoją przydatność w największych stacjach serwisowych w Polsce. Montaż źródeł światła LED w środku auta poddawanego czynnościom serwisowym ma diametralny wpływ na wydajność pracy i zauważalnie poprawia jej efekty.

Funkcjonalne oświetlenie do busa w technologii ledowej

Każdy, kto próbował umieścić towar w przestrzeni ładunkowej busa, doskonale zna problem braku właściwego oświetlenia. W miarę jak zapełniamy bagażnik pojazdu dostawczego, problem niewystarczającego światła daje o sobie coraz mocniej znać. Dlatego przygotowaliśmy profesjonalne oświetlenie do busa w formie listw i paneli ledowych, dzięki którym już żaden element przestrzeni wewnętrznej nie będzie spowity ciemnościami. Oświetlenie do busa w ramach oferty firmy Pronar stanowi odpowiedź na zgłaszane nam potrzeby firm transportowych i serwisowych, dla których busy są podstawowym narzędziem pracy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oświetleniową przygotowaną przez specjalistów firmy Pronar. W razie wątpliwości służymy fachową pomocą, wspierając klientów przy wyborze najlepszego rozwiązania.