AKCESORIA

OŚWIETLENIE OSTRZEGAWCZE POJAZDU

Ostrzegawcze oświetlenie pojazdu samochodowego

Światła specjalne w pojazdach uprzywilejowanych spełniają niezwykle ważną funkcję w zakresie bezpieczeństwa i skrócenia czasu dojazdu do wskazanej lokalizacji. Kierowcy samochodów wymienionych w artykule 53 ustawy Prawa o ruchu drogowym nie muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego podczas akcji. Oświetlenie pojazdów samochodowych będących na wyposażeniu tychże służb ma na celu zagwarantowanie im widoczności na dużym dystansie, dzięki czemu pozostali uczestnicy ruchu drogowego mogą odpowiednio wcześniej ustąpić im miejsca na jezdni. W firmie Pronar zgromadziliśmy kompleksowy asortyment produktów oświetleniowych, służących rozmaitym celom i przystosowanych do różnych modeli pojazdów. Oprócz dystrybucji oświetlenia klasy premium zajmujemy się również montażem belek ostrzegawczych, lamp i kogutów. Naszą ofertę kierujemy nie tylko do podmiotów zarządzających flotą pojazdów uprzywilejowanych, lecz także dla jednostek gazownictwa, energetyki czy drogownictwa, którzy realizują swoje zadania w terenie. Oświetlenie pojazdów specjalnych wymaga specjalistycznych rozwiązań montażowych. Eksperci z firmy Pronar mają wieloletnie doświadczenie w montażu systemów specjalistycznego oświetlenia, uwzględniając przy tym możliwości konstrukcyjne i wytrzymałość instalacji elektrycznej w samochodzie. Pomagamy dobrać optymalne rozwiązanie, dzięki czemu oświetlenie ostrzegawcze posłuży bezawaryjnie przez wiele lat. Oferujemy kompletną obsługę sprzedażową i posprzedażową. Lampy ostrzegawcze na samochód wykonane w technologii LED minimalizują obciążenie dla akumulatora i ograniczają straty przesyłowe. Stabilny strumień świetlny spełnia swoją funkcję niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, czyniąc oświetlenie pojazdu kluczowym czynnikiem identyfikacji wizualnej przez pozostałych uczestników ruchu.

» Czytaj więcej

Kompletne oświetlenie pojazdów specjalnych – dystrybucja, montaż i obsługa posprzedażowa

Firma Pronar od wielu lat prowadzi dystrybucję, montaż i serwis akcesoriów oświetleniowych dla szerokiej grupy aut uprzywilejowanych i pojazdów specjalnych. U nas znajdziesz lampy ostrzegawcze na samochód dowolnej marki, podzielone na kategorie tematyczne. Nawigację po serwisie internetowym sklepu Pronar ułatwia przemyślany układ graficzny, a szczegółowy opis specyfikacji technicznej pomaga w podjęciu właściwej decyzji sprzętowej. Oświetlenie pojazdów w ofercie firmy Pronar dotyczy przede wszystkim pojedynczych reflektorów zewnętrznych, kogutów z efektem migotania, belek oświetleniowych, paneli LED montowanych na dachu czy wszelkiego rodzaju oświetlenia ostrzegawczego. Możemy dostosować rozwiązanie do konkretnego zastosowania, dobierając właściwy rozmiar listwy oświetleniowej i jej moc. Oświetlenie pojazdów specjalnych musi spełniać standardy technologiczne obwarowane unijnymi i lokalnymi przepisami. Od firm oferujących tego rodzaju akcesoria oświetleniowe oczekuje się przywiązania do szczegółów wraz z kompleksowymi usługami serwisowymi i montażowymi. Oferta Pronar jest odpowiedzią na potrzeby jednostek służb mundurowych i ratowniczych, dla których oświetlenie ostrzegawcze pozostaje nierozerwalnym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo na drodze. Belki ostrzegawcze, koguty czy sygnalizacja dźwiękowa wchodzą w skład systemu wewnętrznego, wspomagającego dotarcie do celu w jak najkrótszym czasie.

Dostarczane przez nas oświetlenie pojazdów samochodowych charakteryzuje się pełną odpornością na wodę, potwierdzoną testami ciśnieniowymi. Dzięki temu poszczególne komponenty systemu świetlnego będą pełnić swoje funkcje niezależnie od warunków atmosferycznych. Jesteśmy przekonani, że spośród bogatej oferty firmy Pronar znajdziesz produkt wpisujący się w specjalistyczne oczekiwania. Montując oświetlenie pojazdów, stosujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia. Dobieramy technologię montażu do parametrów instalacji elektrycznej w pojeździe i oczekiwań zamawiającego.

Oferta firmy Pronar na lampy ostrzegawcze na samochód uprzywilejowany

Proponowane przez nas oświetlenie pojazdów uprzywilejowanych posiada konstrukcję zgodną z unijnymi standardami technologicznymi, czego wyrazem jest nadanie homologacji. Nasze belki ostrzegawcze, lampy i koguty posiadają homologację EKG ONZ R65 i EKG ONZ R10. Pierwszy rodzaj homologacji potwierdza przydatność danego systemu oświetlenia na potrzeby aut uprzywilejowanych. Homologacja EKG ONZ R10 dotyczy natomiast kompatybilności elektromagnetycznej i zaświadcza brak zjawiska zakłóceń generowanych przez konkretny model oświetlenia. Lampy ostrzegawcze występują w kilkudziesięciu wersjach rozmiarowych, co ułatwia dopasowanie produktu do gabarytów i kształtu karoserii pojazdu. Cechą wyróżniającą ofertę firmy Pronar pozostaje kompleksowa obsługa zamówień, roztaczająca się również na okres po sfinalizowaniu transakcji zakupowej. Nasz zespół ekspertów wyjaśni wszelkie wątpliwości i zaproponuje najlepszą metodę montażu, aby oświetlenie pojazdu gwarantowało niczym niezakłóconą widoczność wokół całego obrysu pojazdu specjalnego.