AKCESORIA

ZESTAWY PRĄDOWO-POWIETRZNE

Zestawy prądowo-powietrzne

Awarie zawsze przytrafiają się nie w porę. Czasami dotarcie do serwisu z uszkodzonym samochodem, bądź jakimkolwiek innym urządzeniem, jest bardzo trudne. Wtedy z pomocą przychodzą nam serwisy mobilne. Są to zwykle doskonale wyposażone samochody dostawcze, które pełnią funkcję prawdziwych warsztatów na kołach.

» Czytaj więcej

Niezbędne elementy, takie jak sprężarka do samochodu

Bez wątpienia jednym z niemożliwych do pominięcia elementów wyposażenia mobilnego warsztatu jest sprężarka do samochodu. Sprężarka sama w sobie oczywiście nie wystarczy, ale o tym za chwilę. Co powinien pomieścić mobilny warsztat? To niełatwe pytanie, a odpowiedź w stu procentach zależy od tego, jakiego rodzaju usługi będziemy świadczyć. Inaczej wyposażony zostanie dostawczak służący do naprawy samochodów, a inaczej gdy będziemy chcieli stworzyć mobilny serwis mobilnej wulkanizacji. Każde zamówienie zostanie zrealizowane inaczej, ale w wielu nie obędziemy się bez zestawów prądowo-powietrznych. Aby poruszyć więcej szczegółów, przyjrzyjmy się bliżej konkretnemu zleceniu. Jako przykład posłuży nam wspomniana już mobilna wulkanizacja.

Nie ma rzeczy zbędnych – agregat do samochodu

Na zbędne rzeczy szkoda miejsca. W przypadku konstruowania zabudów do samochodów dostawczych borykamy się z ograniczoną powierzchnią. To nie warsztat, więc zajmujemy się upakowaniem tylko tego, co rzeczywiście jest niezbędne (a nie ma tego mało). Z pewnością przydatny okaże się agregat do samochodu.

Jaki samochód wybrać?

Nie będziemy polecać konkretnych marek i modeli, które nawiasem mówiąc, nie różnią się od siebie zbyt mocno. Kierując się własnym doświadczeniem, możemy jednak stwierdzić, że w roli wulkanizacji na kołach lepiej sprawdzają się samochody większe. Segment vana sprawdza się przy innych zadaniach. W tym wypadku do auta musi się zmieścić mniej więcej to samo, co znajdziemy w stacjonarnym warsztacie wulkanizacyjnym. Z czym przyjdzie się zmierzyć w kolejnych dniach pracy? Tego nie wie nikt. Trudno sobie jednak wyobrazić, by klient został odesłany z kwitkiem z powodu braku narzędzia, które akurat teraz okazało się niezastąpione. Podsumowując: postaw na większą furgonetkę. Niewielki van z pewnością byłby zwinniejszy na ciasnych uliczkach, ale współczesne pełnowymiarowe furgony także są zwinne, szybkie i łatwe w manewrowaniu. Era siermiężnych, zwalistych i topornych „blaszaków” minęła. Dziś nie należy już się bać jazdy samochodem tego typu.

Pełen profesjonalizm

Nie trać czasu na półśrodki! Wielu mechaników, którzy już jeżdżą swoimi mobilnymi wulkanizacjami, jest zdania, że absolutną koniecznością jest przystawka runflat do montażownicy. Teoretycznie można z niej zrezygnować w warsztacie stacjonarnym, ale na pewno nie w furgonie. Ktoś zapyta: Dlaczego? Przecież oponę typu runflat można zdjąć bez przystawki. To prawda, ale taka praca pochłonie masę czasu, na którego nadmiar prawdopodobnie nie będziesz cierpiał. Do tego dochodzi ryzyko uszkodzenia opony albo felgi, co z pewnością będzie miało konsekwencje w postaci osłabionej reputacji. Krótko mówiąc: nie warto. Przystawka zasilana jest pneumatycznie, więc nieodłącznym atrybutem naszego pojazdu musi być przenośny kompresor samochodowy. Kompresor elektryczny do samochodu znajdą Państwo w naszej ofercie. Jaki kompresor do samochodu wybrać? Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli doradzić w sprawie jego zakupu.

Koniecznym atrybutem jest również podnośnik. Jaki? Najlepiej poduszkowy. Jeżeli z opresji będą Państwo ratować głównie auta osobowe, to z całą pewnością wystarczy podnośnik poduszkowy o udźwigu 3 ton.

Moc kompresora – mniej czy więcej?

Ciągle tylko powtarzamy, by koniecznie wyposażyć swe auto w kompresor do samochodu. W porządku, ale czym kierować się przy wyborze? W serwisie opon zalecane są kompresory o mocy co najmniej 2 koni mechanicznych. Jeśli jednak cenimy sobie komfort pracy, warto postawić na kompresor elektryczny do samochodu zapewniający dwukrotnie większą moc. 4 konie mechaniczne (i więcej) z pewnością nie okażą się zbytkiem.

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu!