AKCESORIA

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Dodatkowe akcesoria samochodu w ofercie Pronar

Firma Pronar od wielu lat specjalizuje się w dystrybucji i montażu akcesoriów dla samochodów uprzywilejowanych. Oferujemy m.in. belki ostrzegawcze, lampy zewnętrzne, wyciągarki czy koguty. Opcjonalne akcesoria dla pojazdów uprzywilejowanych i drogownictwa gwarantują bezpieczne poruszanie się po drogach miejskich i pozwalają innym kierowcom zauważyć nadjeżdżający pojazd służb państwowych. Nasze akcesoria do samochodu spełniają rozmaite funkcje i charakteryzują się różnymi metodami montażu. Cechą wspólną każdego produktu pozostaje natomiast topowa jakość, a materiały wykonania zapewniają wieloletni cykl życia. Wobec takich komponentów, jak oświetlenie samochodu uprzywilejowanego czy wyciągarka elektryczna, nie można mówić o żadnych kompromisach. Akcesoria, które rekomendujemy, mają za sobą rygorystyczne testy jakościowe. Opinie użytkowników poświadczają ich przydatność do celów, do których zostały zaprojektowane. Pojazdy uprzywilejowane i samochody służb drogowych mają specjalistyczne uprawnienia, dające kierowcom tych aut prawo niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. W tym kontekście ogromne znaczenie mają właśnie dodatkowe elementy wyposażenia, m.in. reflektory i koguty do samochodu. Bez odpowiedniej widoczności, pojazd uprzywilejowany stwarzałby dodatkowe zagrożenie, zamiast nieść pomoc dla poszkodowanych w wypadku. W firmie Pronar stworzyliśmy kompleksową ofertę akcesoriów dedykowanych dla pojazdów specjalistycznych, odpowiadając tym samym na potrzeby służb ratunkowych, drogowych, czy mundurowych.

» Czytaj więcej

Samochodowa belka ostrzegawcza dla służb mundurowych i miejskich

Belka ostrzegawcza to ważny element na rzecz zapewnienia odpowiedniej widoczności pojazdu uprzywilejowanego. Jej rozmiar należy dostosować do gabarytów samochodu, mając na uwadze łatwość dostrzeżenia sygnałów świetlnych przez przechodniów i przejeżdżające pojazdy. Oferujemy belki świetlne wykonane w technologii ledowej, co z jednej strony pozwala zredukować obciążenie akumulatora samochodowego przy zachowaniu tej samej mocy, a z drugiej – gwarantuje niedoścignioną żywotność. Belka ostrzegawcza w katalogu produktów firmy Pronar emituje mocny strumień świetlny, który będzie doskonale widoczny również przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (deszcz, mgła, godziny nocne). Nasze produkty posiadają solidną, aluminiową ramę, co czyni je odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Różnorodność modeli pojazdów wykorzystywanych przez służby gminne i państwowe sprawia, że akcesoria do samochodu należy personalizować pod kątem konkretnego modelu auta. Będąc przedsiębiorstwem zajmującym się montażem akcesoriów do pojazdów uprzywilejowanych, służymy pomocą doradczą na każdym etapie realizacji zamówienia. Pomożemy dobrać belkę oświetleniową do danego samochodu, dopasowując zarówno rozmiar stelażu, jak i moc modułu LED. Belka ostrzegawcza od Pronar jest produktem kompletnym, wyposażonym we wszystkie akcesoria montażowe i gotowym do natychmiastowego działania.

Mocna wyciągarka do samochodu specjalistycznego

Akcesoria stworzone pierwotnie na potrzeby pasjonatów off-roadu okazały się niezwykle przydatne dla rozmaitych służb miejskich, wykonujących swoje zadania w trudnym terenie. Pojazdy służb drogowych, samochody pogotowia gazowego i energetycznego, oraz auta straży pożarnej i policji coraz częściej posiadają na wyposażeniu profesjonalne wyciągarki, dzięki którym mogą stawić czoła rozmaitych wyzwaniom terenowym. Wyciągarka do samochodu składa się z silnika elektrycznego i liny zakończonej hakiem. Napęd wyciągarki podlega sterowaniu pilotem, a jej montaż odbywa się do przedniej lub tylnej ramy pojazdu. Wyciągarka do samochodu pozwala wydostać się z błota lub śniegu, nawet jeśli spód samochodu spoczywa już na ziemi, a koła całkowicie utraciły swoją przyczepność. Wyciągarki dostępne w katalogu produktów firmy Pronar wyróżniają się ogromną mocą i niezawodnością działania. Podobnie jak oświetlenie samochodu uprzywilejowanego, tak i wyciągarka elektryczna muszą być zawsze gotowe do działania, niezależnie od warunków zewnętrznych. Specjaliści firmy Pronar dopasują wyciągarkę do konkretnego modelu pojazdu i przeprowadzą montaż zgodnie ze standardami technologicznymi.

Wytrzymałe koguty do samochodu uprzywilejowanego

Popularne koguty do samochodu to charakterystyczne, pomarańczowe światła ostrzegawcze z efektem migania. Mocna dioda LED lub tradycyjna żarówka została zamknięta w zaokrąglonej obudowie, razem z obracającym się zwierciadłem. Silny efekt odbicia zapewnia doskonałą widoczność światła niezależnie od warunków atmosferycznych. W kogutach do samochodu stanowiących element naszej oferty zastosowano wodoodporną obudowę, co jest warunkiem niezbędnym z punktu widzenia docelowego zastosowania. Koguty dla pojazdów uprzywilejowanych należą do grona niezbędnych akcesoriów, dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszym asortymencie.

Dodatkowe reflektory na auto uprzywilejowane

Reflektory na auto uprzywilejowane doczekały się prawnych regulacji i stanowią podstawowy element wyróżniający pojazdy policji, straży pożarnej, służb medycznych, oraz innych jednostek wymienionych w artykule 53 prawa o ruchu drogowym. W katalogu produktów firmy Pronar znajdziesz reflektory na auto spełniające wyśrubowane kryteria jakościowe i zgodne z normami prawnymi dla aut uprzywilejowanych. Posiadamy również specjalistyczne reflektory samochodowe do innych celów, których pełny katalog umieszczamy na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się opisem poszczególnych rozwiązań i kontaktu z naszymi ekspertami, którzy służą pomocą doradczą na każdym etapie realizacji zamówienia.