Nowości produktowe

Wersja zabudowy samochodu Mobilbox umożliwia szybki montaż i demontaż wyposażenia pojazdu, co jest szczególnie atrakcyjne dla osób korzystających ze swojego pojazdu w różnych, często zmieniających się celach – także dla flot samochodowych.

W niektórych przypadkach standardowy system wyposażenia pojazdu nie spełnia oczekiwań. Oczywiście, bott vario3 świetnie sprawdza się jako rozwiązanie do przechowywania narzędzi i materiałów w sposób uporządkowany, przy niskim zużyciu paliwa dzięki swojej lekkiej konstrukcji. Jednak w przypadku dużych przedmiotów, maszyn lub tygodniowych zakupów, najważniejsza jest pusta przestrzeń ładunkowa lub bagażowa. Z tego powodu stworzony został nowy Mobilbox, który można było zobaczyć po raz pierwszy na targach IAA Transportation w 2022 roku. To specjalna wersja modułu wyposażenia pojazdu bott vario3.

Co sprawia, że nowy Mobilbox jest wyjątkowy?

Mobilbox jest równie bezpiecznie zamocowany w pojeździe jak standardowe wyposażenie pojazdu bott vario3. Jednak dzięki specjalnemu mocowaniu do płyci podłogowej, montaż i demontaż modułu zajmuje tylko kilka sekund. Wystarczy wsunąć sprzęt w uchwyty na płycie bazowej i dokręcić dwie śruby radełkowane z przodu, aby go zamontować. Natomiast, jeśli chcesz go usunąć, wystarczy poluzować śruby radełkowane i podnieść moduł z zakotwiczenia. Mobilbox jest lekki, ponieważ, podobnie jak reszta rodziny wyposażenia pojazdów bott vario3, jest w dużej mierze wykonany z aluminium. Dzięki temu moduł można łatwo wnieść do pojazdu, gdy jest potrzebny i wyjąć, gdy już nie jest potrzebny. Uchwyty z boku ułatwiają jego przenoszenie.

 

Dla kogo przeznaczony jest Mobilbox?

Nowe rozwiązanie Mobilbox kierujemy do dwóch grup klientów. Po pierwsze, do klientów komercyjnych, którzy chcą elastycznie wykorzystywać swój pojazd na różne sposoby – np. jako transporter towarów o dużych gabarytach lub jako pojazd serwisowy. Po drugie, z Mobilboxa skorzystają również ci, którzy używają swojego samochodu służbowego zarówno w pracy, jak i na potrzeby prywatne. Na przykład, jako serwisant, możesz przechowywać w module swoje narzędzia w uporządkowany sposób, a kiedy jedziesz na zakupy, po prostu usuwasz Mobilbox i korzystasz z całej przestrzeni w samochodzie. Płyta denna jest mocowana do samochodu poprzez już istniejące uchwyty mocujące i może być łatwo zdjęta bez pozostawiania żadnych śladów. Nawet po jej zamontowaniu, nadal pozostają dostępne standardowe możliwości mocowania.

 

Jakie konfiguracje można dobrać w Mobilbox?

Mobilbox oferowany jest w dwóch podstawowych wersjach wysokości: 400 milimetrów i 700 milimetrów. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta, firma dostosuje moduł do Państwa pojazdu. Na przykład, górna część Mobilboxa może być wykorzystana jako wyściełana ławka w samochodzie dostawczym, a w samochodzie osobowym bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie mulda z systemem mocowania C-Lash. Wnętrze modułu można dostosować do swoich potrzeb, np. poprzez dodanie szuflad z przegrodami, pojemników na drobne części, uchwytów na walizki serwisowe Systainer³, półek na większe narzędzia lub wyjmowanych bottBoxów. Doświadczone zespoły doradzą, która konfiguracja będzie dla Państwa najlepsza.