Oto krótka historia zwiększenia efektywności w produkcji, dzięki zastosowaniu systemów Avero bott z naszej oferty.
Firma KROHNE Messtechnik GmbH zwiększyła efektywność swojej produkcji, stosując metodę Lean Production. Kluczem do tego sukcesu było wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych stacji roboczych avero z bott, które umożliwiły szybszy montaż i uruchomienie konwerterów.
Od końca 2021 roku firma KROHNE Messtechnik GmbH wprowadziła nowy, bardziej efektywny proces produkcyjny do wytwarzania swoich przetworników elektronicznych. Korzystając z produkowanych zespołów, firma jest w stanie produkować urządzenia pomiarowe gazu i cieczy, takie jak przepływomierze masowe Coriolisa czy urządzenia pomiarowe magnetyczno-indukcyjne. System stanowisk pracy avero stanowi podstawę dla nowej metody produkcji, opartej na filozofii szczupłej produkcji, znanej z producenta pojazdów Toyota. Dzięki temu KROHNE redukuje różnego rodzaju odpady, zwane mudami, i stosuje zasadniczy element podejścia lean.
Wydajniejsze procesy produkcyjne
Aby skorzystać z zasad szczupłej produkcji, zakład produkcyjny musi przeprowadzić analizę swoich procesów roboczych. Wcześniej, przed wprowadzeniem nowego procesu produkcyjnego, pracownicy wykonywali montaż i uruchamianie konwertera na kilku różnych stanowiskach pracy jednocześnie. To prowadziło do dłuższych czasów oczekiwania, gdy systemy do uruchomienia były zajęte z powodu dłuższych czasów programowania na poszczególnych stanowiskach pracy. Te czasy oczekiwania- jeden z siedmiu mudów – są eliminowane przy nowym podejściu. Montaż i uruchomienie są obecnie oddzielone przestrzennie i czasowo. Po zmontowaniu konwertera, dany pracownik może poświęcić się bezpośrednio montażowi kolejnego konwertera, a uruchomienie odbywa się obok przez innego pracownika. W tym obszarze roboczym zgrupowano kilka systemów programowania, co pozwala na obsługę kilku systemów jednocześnie i zmniejsza czas oczekiwania. Aby zwiększyć efektywność, KROHNE oddzieliło również intralogistykę od procesu pierwotnego, co polega na tym, że stanowiska montażowe są stale zaopatrywane w nowe części przez specjalnie wyznaczonego pracownika, co oszczędza monterom niepotrzebnego chodzenia – kolejna muda. Przy projektowaniu miejsca pracy firma położyła również duży nacisk na dostępność, co pozwala na przeprowadzenie konserwacji zapobiegawczej na skomplikowanej technologii stosowanej przy uruchamianiu bez przerywania procesu tworzenia wartości dodanej.
Jak system stacji roboczych avero wspiera produkcję
System stacji roboczych avero składa się z różnych elementów, które przyczyniają się do płynnego przebiegu nowego procesu. Przy blatach roboczych z twardego laminatu w kształcie litery L i zabezpieczonych przed ESD, mogą pracować nawet cztery osoby jednocześnie. Regulacja wysokości stanowiska pracy elektrycznie pozwala na dostosowanie pozycji do wzrostu pracownika. W każdym stanowisku pracy znajdują się półki i uchwyty na narzędzia, a także uchwyt na monitor. Komponenty dostarczane są na stanowiska pracy za pomocą doczepianych wózków dostawczych, których wysokość można regulować razem ze stanowiskami pracy. Gotowe do montażu przetwornice przemieszczane są w KLT przez jeden z dwóch regałów FIFO do centralnej strefy uruchomienia.
Proces ciągłego doskonalenia
Firma KROHNE Messtechnik GmbH osiągnęła znaczny wzrost wolumenu produkcji konwerterów, dzięki rozdzieleniu procesów pracy, około 30 procent, bez konieczności zwiększania obciążenia pracowników. Jednak celem nie jest jedynie osiągnięcie wyniku, lecz stale dążenie do poprawy. KROHNE widzi potencjał na przyszłość, taki jak zmniejszenie bufora pomiędzy montażem a uruchomieniem, który pojawia się na przykład w regałach FIFO, jeśli przepustowość montażu jest większa niż przepustowość uruchomienia. Taki zapas jest również uważany za muda w lean production.
Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie wydajności w swoim zakładzie, skontaktuj się z nami a pomożemy Ci dobrać najlepsze systemy do pracy.