Aktualności

bPojazd demonstracyjny Fein z zabudową Botta vario3.

Thilo Baumann odwiedza zainteresowane firmy klientów swoim przerobionym Mercedesem-Benz Sprinterem i wspólnie opracowują rozwiązania dostosowane do konkretnych zastosowań. Jego pojazd służy jako rodzaj mobilnego stoiska wystawienniczego: wszechstronne osiągnięcia techniczne, z których znana jest firma C. & E. Fein GmbH, są fachowo zamocowane na modułach półek i na ścianach wewnętrznych. 21 aluminiowych szuflad są wypełnione narzędziami, akcesoriami i broszurami. Punkty mocowania we wnętrzu pozwalają na zamocowanie dodatkowego wyposażenia w razie potrzeby – takiego jak odkurzacz przemysłowy lub, w przypadku zbliżających się targów, składane pawilony i przybory marketingowe.

Pomimo dużego obciążenia, łatwo dostępne szuflady regału bott vario3 do samochodów dostawczych zachwycają łatwością ruchu.

Jakość jako zasada przewodnia

„Nie chcemy tylko sprzedawać cen – chcemy sprzedawać jakość”, mówi Pan Baumann. Oczywiste jest więc, że elektronarzędzia mogą być prezentowane bezpośrednio w pojeździe za pomocą zasilania 230 V. Nie ma też problemu, by najpierw wypróbować narzędzia we własnej firmie. „Nalegam nawet na to w przypadku niektórych produktów” – mówi Pan Baumann. Gwarantuje to, że klient naprawdę otrzyma odpowiednie rozwiązanie dla swojego zastosowania i będzie zadowolony z zakupu.

Projekt pojazdu demonstracyjnego również musiał odzwierciedlać koncepcję jakości. Oprócz eleganckiego wyglądu zewnętrznego, obejmuje to wnętrze pojazdu, które jest przyjemne w dotyku i estetyczne. „Konstrukcja bott vario3 jest stylowa i stonowana. Nasze narzędzia są nadal na pierwszym planie, a wnętrze jest bardzo nowoczesne. Efekt synergii jest tu absolutnie zapewniony”, mówi Baumann.

Pomysł wykorzystania pojazdów użytkowych do prezentacji produktów sięga lat 60. w firmie C. & E. Fein GmbH. Na początku lat 90-tych Pan Baumann sam jeździł dużym autobusem po Europie, aby prezentować produkty Fein międzynarodowym klientom. W tamtym czasie pojazdy były wyposażane przez własny warsztat stolarski firmy, wspomina. Nawet w tamtych czasach atrakcyjny wygląd był ważny. Jednak aspekt zabezpieczenia ładunku odgrywał raczej podrzędną rolę w „szafkach kuchennych”, jak pieszczotliwie nazywa wczesne przebudowy.

Mniejsza waga, większy ładunek

Po kilku latach korzystania z furgonetek panelowych wyposażonych w stalowe okucia, firma zdecydowała się na aluminiowy system regałów bott vario3. Jedna z głównych zalet: znacznie niższa waga umożliwia przewożenie szerszej gamy produktów – w tym sprzętu, z którym niektórzy klienci mogą być mniej zaznajomieni. W bezpośrednim kontakcie między klientami, wyspecjalizowanymi sprzedawcami i konsultantami ds. zastosowań często prowadzi to do dyskusji na temat sprzedaży, które wykraczają poza pierwotne wymagania klienta. Waga arkuszy danych produktów i broszur jest również często niedoceniana. Dzięki lekkiemu zestawowi Pan Baumann może zabrać ze sobą pełen zakres drukowanych informacji i uniknąć przystanków pośrednich.

 

Pan Baumann i jego koledzy również korzystają z wysokiej jakości bott vario3. Tylko na rynku niemieckim pojazdami podróżuje łącznie dziesięciu konsultantów ds. zastosowań. Każdy z nich mógł uwzględnić w konfiguracji swoje własne życzenia. Dostosowuje się to do osobistych nawyków pracy i pozwala spełnić indywidualne wymagania ergonomiczne – na przykład w odniesieniu do rozmieszczenia szuflad i schowków. System regałów do samochodów dostawczych bott vario3 sprawdził się już w codziennej pracy. „Porównuję go do narzędzi używanych w domu: Wolisz wydać kilka euro więcej – potem masz frajdę z pracy w sobotę” – mówi Pan Baumann. Ma on na myśli płynnie działające szuflady, przyjemne odczucia i wysoki poziom stabilności. Ta ostatnia zapewnia nie tylko szczególne bezpieczeństwo na drodze, ale także to, że nic nie słychać ze sprzętu ani ładunku, nawet na wyboistych trasach.

Oprócz nowo rozbudowanego Mercedes-Benz Sprinter, firma posiada również kilka samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vito w krajach Beneluksu i we Francji. C. & E. Fein GmbH realizuje tam podobną koncepcję dystrybucji za pomocą swoich samochodów dostawczych. Wyposażyliśmy również te i kilka innych pojazdów transportowych dla firmy.