Aktualności

Firma Bott GmbH & Co. KG będzie obecna na tegorocznych targach ISH w Frankfurcie nad Menem w Niemczech, w dniach 13-17 marca 2023 r.

Stoisko B21 w hali 6.1 będzie poświęcone na prezentację dwóch zmodernizowanych pojazdów, które są zaprojektowane, by umożliwić branży HVAC wygodniejsze transportowanie i ułatwić manualne czynności oraz prace biurowe.

Poniżej krótki opis.

Volkswagen T6

Samochód dostawczy który zostanie pokazany, wyposażony jest w boczne drzwi przesuwne. Po stronie pasażera, taka konfiguracja pozwala na bezpośredni dostęp do szuflad, które można otwierać bez konieczności wejścia do przestrzeni ładunkowej. Zadaszona przestrzeń z tapicerowanym siedzeniem i wysuwanym blatem jest idealna do wykonywania notatek i odpoczynku w trakcie pracy. Dostęp do tej części pojazdu jest jednak możliwy tylko z bocznych drzwi przesuwnych, a nie przez drzwi z przeciwległej strony, które dają dostęp do dodatkowych szuflad, systainerów i mocowanych ładunków. Wewnętrzna przestrzeń ładunkowa nie jest na tyle wysoka, aby można było do niej wejść w pozycji pionowej, co czyni te dostępne z zewnątrz miejsca przechowywania bardzo użytecznymi, szczególnie z punktu widzenia ergonomii. W pojeździe znajdują się także inne schowki, takie jak bottBox, a także walizki serwisowe, kratownice i miejsca na większe przedmioty. Szyny montażowe Airline pozwalają na zabezpieczenie dużych materiałów i sprzętu, znajdujących się między regałami.

 

Mercedes-Benz Sprinter

W odróżnieniu od T6, zaprezentowany Mercedes-Benz Sprinter jest przeznaczony dla większych zespołów, z podzieloną przestrzenią ładunkową na dwie strefy. W strefie przedniej znajduje się szersza ława z biurkiem w kształcie litery L, wyposażona w gniazdka do ładowania laptopów i telefonów (12 lub 230 V). Osiem szuflad i trzy magazynki TiltBox umożliwiają przechowywanie materiałów biurowych i innych akcesoriów. Część tylna to ruchomy warsztat, z wystarczająco wysoką przestrzenią do pracy na stojąco przy drewnianym blacie. Tutaj znajdują się także wsporniki do skrzynek bottBox i Systainerów, zamykana szuflada, zamykana szafka i szczelna tacka na pojemniki. Antypoślizgowa podłoga i szyny mocujące umożliwiają łatwe przymocowanie towaru. Wewnętrzne oświetlenie i światło robocze z tyłu zapewniają dobre warunki do pracy, np. z rozkładanym stołem warsztatowym. Sprinter jest także wyposażony w bęben kablowy po stronie kierowcy. Na dachu znajduje się drabina, łatwo dostępna dzięki uchwytowi przymocowanemu do jednego z bocznych paneli regału.